email: info@cosmetix.pl 

 tel. +48 603 03 33 88 / +48 22 843 10 50

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowaMezoterapia jest metodą biorewitalizacji skóry poprzez śródskórne podawanie substancji biologicznie czynnych takich jak: kompleksy witaminowe, niestabilizowany kwas hialuronowy, embrioblasty lub polideoksyrybonukloetydy.

Mezoterapia stosowana jest w odmładzaniu skóry wykorzystuje nie tylko działanie farmakologiczne wstrzykiwanej substancji, ale także efekt ogniskowego gojenia się tkanki po mikronakłuciach. Zabiegowi może być poddawana skóra: twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, ramion oraz wewnętrznej strony ud. Zapraszamy - Cosmetix Warszawa.

Mezoterapia stosowana jest w:

 • odmładzaniu skóry (stymulacja produkcji kolagenu, elastyny, metabolizmu komórkowego; poprawa nawilżenia skóry)
 • leczeniu celulitu
 • leczeniu wypadania włosów
 • leczeniu rozstępów skóry
 • leczeniu przerosłych blizn

Przeciwwskazania do mezoterapii:

 • ciąża
 • okres karmienia piersią
 • wywiad alergiczny
 • miejscowe stany zapalne (infekcje wirusowe oraz bakteryjne)
 • przyjmowanie preparatów przeciwzakrzepowych
 • choroby ogólnoustrojowe (metaboliczne, nowotworowe)
 • wygładzenie zmarszczek: "kurzych łapek" oraz gładzizny czoła ("zmarszczki ze zmartwienia")
 • spłycenie bruzdy nosowo - wargowej oraz linii marionetki
 • zwiększenie objętości warg oraz korekcja ich granicy
 • podniesienie kącików ust

Mezoterapia bazuje na takich preparatach jak:

NCTF - dostarcza witamin, aminokwasów, koenzymów, kwasów nukleinowych, minerałów niezbędnych do prawidłowej równowagi biologicznej skóry. Dzięki tak bogatej recepturze stymuluje różne procesy metaboliczne skóry, w tym odnowę skóry dojrzałej oraz regenerację tkanki po urazach.

Mesolift - mieszanka składników odżywczych i intensywnie regenerujących (jak NCTF) wzbogacona o kwas hialuronowy - substancja naturalnie występująca w organizmie człowieka o silnie nawilżającym i wypełniającym działaniu. Jednoczesne wygładzenie zmarszczek i poprawa napięcia i elastyczności skóry. Kwas hialuronowy nadaje skórze blasku i odpowiedniego nawilżenia. Stymuluje do wytwarzania nowych włókien kolagenowych. Zabieg szczególnie zalecany po okresie zimowym i letnim.

Conjonctyl - innowacyjna metoda wypełnień nierówności skórnych, drobnych zmarszczek oraz blizn i rozstępów. Wykorzystywany w preparacie conjonctyl (organiczny krzem) aktywuje proces naprawy skóry od środka i poprawia jej strukturę. Celem uzyskania właściwego efektu należy poddać się trzem zabiegom przeprowadzanych w odstępach tygodniowych.

Mezoterapia wykonywana jest przez lekarza po uprzedniej konsultacji. Ostrzykiwana okolica może zostać znieczulona przy użyciu kremu Emla.

problem: kurze łapki, zmarszczki, zmarszczki mimiczne, worki pod oczami, cienie pod oczami, skóra sucha, wypadanie włosów, bruzdy, skóra zmęczona, skóra palacza.

Cosmetix - profejosjonalne zabiegi mezoterapii w Warszawie.

Mezoterapia igłowa

MEZOTERAPIA IGŁOWA 

ujędrninie, nawilżanie, likwidacja drobnych zmarszczek

 od 500 zł

Mezoterapia igłowa - cennik

MEZOTERAPIA IGŁOWA 

ujędrnianie, nawilżanie, likwidacja drobnych zmarszczek

 od 500 zł

bezmarca

Wypadanie włosów

Worki pod oczami

Cienie pod oczami

Zmarszczki

Zmarszczki mimiczne

Kurze łapki

Bruzdy

Skóra palacza

Skóra zmęczona

Skóra sucha

 • Najczęściej zadawane pytania

  Jak działa laser depilacyjny na włosy?

  Światło lasera ma tak dobraną długość fali że jest  pochłaniane  przez barwnik włosa -melaninę. Energia świetlna zamieniana jest w ciepło co powoduje to podgrzanie cebulki  włosa do ponad 70ºC i jej spalenie czy trwa le uszkodzenie.

  Jakie włosy najlepiej reagują na depilację laserową?

  Włosy zawierające dużą ilość barwnika, czyli ciemne. Depilacja jest skuteczna w przypadku jasnych włosów. Potrzeba użyć wtedy dużych energii. Jedynie włosy siwe i białe całkowicie nie poddają się depilacji.

  Dlaczego zabiegi depilacji należy powtarzać?

  Włosy w danym momencie znajdują się w różnych cyklach wzrostu. Włosy przechodzą kolejno: fazę wzrostu, przejściową i spoczynku. Laser działa jedynie na włosy w fazie wzrostu czyli 30 -40% włosów. Ponieważ poszczególne fazy nie odbywają się synchronicznie, liczba zabiegów musi być większa.

  Ile zabiegów muszę wykonać, by pozbyć się włosów?

  W zależności od predyspozycji, cech włosa i skóry liczba ta waha się od 3 do nawet 10 w zależności od systemu laserowego. Laserem diodowym Light Sheer wykonuje się średnio 3-5 zabiegów.

   

  Czy włosy po depilacji znikną na zawsze?

  Depilacja laserowa daje trwałą redukcję owłosienia. Włosy mogą odrastać w ciągu życia, ale ich ilość jest niewielka i z reguły są to włosy delikatne i jaśniejsze.

  Co, jeśli po zabiegach depilacji nie ma efektu?

  Ma to najczęściej miejsce  w sytuacji zaburzeń hormonalnych. Jest to w organizmie czynnik stymulujący pojawianie się nowych mieszków włosowych.

  Czy pacjenci z hirsutyzmem nie powinni wykonywać zabiegów depilacji laserowej?

  Jak najbardziej powinni, ale muszą jednocześnie leczyć zaburzenia. Muszą liczyć się z koniecznością wykonania większej liczby zabiegów i ewentualnego powtórzenia serii w przyszłości.

  Dlaczego skóra przed zabiegiem nie może być opalona?

  Opalanie pobudza wytwarzanie w naskórku melaniny. Laser działa zaś na melaninę i znaczna część energii zostanie pochłonięta przez melaninę naskórka a nie włosa. Doprowadzi to do oparzenia naskórka. W systemie Lightsheer  istnieje możliwość wykonywania zabiegów na bardzo ciemnych skórach.  Nie zaleca się jednak wykonywania zabiegów na świeżo opalonej skórze, stąd należy odczekać ok. 1 miesiąca od ostatniego opalania do wykonania zabiegu depilacji laserowej.

  Dlaczego nie usuwamy mechaniczne włosów przed zabiegiem depilacji laserowej?

  W trakcie wyrywania, woskowania lub przy użyciu depilatora mechanicznego naruszamy łodygę włosa która stanowi przewodnik dla światła lasera.

   

  Czy należy hodować włosy do zabiegu?

   

  Włosów wcale nie trzeba „zapuszczać”. Tylko systemy IPL wymagają długich włosów. Należy zaprzestać mechanicznego wyrywania. Nie wolno w tym czasie używać wosku, pęsety ani depilatora mechanicznego. Dozwolone jest golenie włosów. 

   

  Dlaczego zalecamy golenie włosów bezpośrednio przed zabiegiem?

  W trakcie zabiegu włosy będą ulegały spaleniu, co będzie prowadzić do oparzeń naskórka. 

  Czy zabieg depilacji laserowej jest bolesny?

  Odczucia w dużej mierze zależą od indywidualnej wrażliwości, od lokalizacji oraz grubości włosów. Istnieje możliwość znieczulenia skóry  kremem EMLA, ale nie jest to często konieczne. Laser Light Sheer wyposażony jest w głowicę szafirową, która po przyłożeniu do skóry schładza ją, co działa znieczulająco i łagodzi podrażnienia. 

   

  Czy będę mogła „pokazać się” po zabiegu?

  Bezpośrednio po zabiegu na skórze występuje rumień, ale ustępuje  2-3 godziny po zabiegu. Pojawia się też obrzęk okołomieszkowy świadczący o prawidłowym wykonaniu zabiegu.

  Zabiegi depilacji laserowej nie utrudniają  życia codziennego. Zaraz po zabiegu można powrócić do zajęć, szkoły itp. Czasami wystarczy drobne zamaskowanie make up-em.

  Czy mogę spodziewać się komplikacji po zabiegu depilacji laserowej?

  Po zabiegu laserem diodowym Lightsheer powikłania zdarzają się bardzo rzadko. Najczęstsze to oparzenia, pęcherze, strupki. Są to zjawiska które łatwo ustępują. Bardziej uciążliwe  powikłania to przebarwienia i odbarwienia. Istnieje też  ryzyko infekcji bakteryjnych i wirusowych. Wszystkie powikłania leczy się bez ryzyka pozostawienia blizn. 

  Stąd ważne jest, aby zabiegi laserowej depilacji wykonywały przeszkolone osoby. 

   

  Po zabiegu depilacji laserowej ciągle widzę włosy!

  Spalone częściowo cebulki włosów pozostają w skórze i przesuwają się do góry. Może to dawać wrażenie, że włosy wciąż rosną. Większość z nich wypada ze skóry po ok. 3 tygodniach.

   

  Kiedy zauważę redukcję owłosienia?

  Przy każdym zabiegu udaje się zlikwidować 20-30% włosów. Widzimy wyraźnie redukcję przy ok. 50% utracie owłosienia, czyli najczęściej po 3. zabiegu.

  Czy mogę pozbyć się siwych włosów?

  Siwe, białe i bardzo jasne włosy są dużym problemem.

  Testuje się metody chemiczne, ale nie są potwierdzone ich skuteczności.

  Można usunąć je za pomocą elektrolizy za pomocą prądu. Elektroliza jest obecnie rzadko stosowana w związku z  ryzykiem powikłań. 

   

F

A

Q